Menü

Facebook Home Türkiye'ye Geldi

Facebook HomeAndroid akıllı telefonlar için bir kullanıcı arayüzü katmanıydı. Facebook tarafından geliştirilen yazılım, cihazın mevcut ana ekranının ("başlatıcı") yerine geçecek şekilde tasarlandı. Microsoft LauncherZ LauncherYandex.Launcher ile benzer idi. Kullanıcıların uygulamaları başlatmanın yanı sıra Facebook'taki içeriği kolayca görüntülemesine ve yayınlamasına olanak tanıdı. Facebook ve diğer uygulamalardan gelen bildirimler, kullanıcıların herhangi bir uygulamadan Facebook mesajları veya SMS yoluyla sohbet etmesine izin veren bir yer paylaşımı görüntülendi. Facebook Home, 4 Nisan 2013 tarihinde bir basın etkinliğinde tanıtıldı ve 12 Nisan 2013 tarihinde, HTC ve Samsung Electronics'in sınırlı bir cihaz seçimi için piyasaya sürüldü. Yazılıma önceden yüklenmiş yeni bir akıllı telefon olan HTC First de dahil idi. Facebook artık Facebook ana sayfası için güncelleme sağlamıyor veya desteklemiyor.

Facebook, "çok çeşitli cihazlarda" Ana Sayfa için destek sözü verdi, ancak şu anda yalnızca HTC FirstOne XOne X+One (M7)Samsung Galaxy S IIIS4Note II ve Nexus 4 ile uyumludur.

Facebook'un Android işletim sistemli telefonlar için geliştirdiği Home uygulaması nihayet Türkiye'de de kullanıma sunuldu. Uygulama ile ilgili ilgili bilgiler ve indirme linki haberimizde.

Facebook'un kısa bir süre önce duyurduğu Home uygulaması ilk başta ülkemizde kullanılır durumda değildi. Her ne kadar birçok kullanıcı APK dosyasını indirerek Home uygulamasını yüklese de uygulama Türkiye için de resmen yayına alındı.

Facebook ve diğer uygulamalardan gelen bildirimler, kullanıcıların herhangi bir uygulamadan Facebook mesajları veya SMS yoluyla sohbet etmesine izin veren bir yer paylaşımı görüntülendi.

Şimdilik HTC One XHTC One X+, Samsung Galaxy S3  ve Samsung Galaxy Note 2 akıllı telefonlarla uyumlu olan uygulama, Google Play online yazılım mağazasındaki yerini aldı.

Eğer yukarıdaki telefonlardan birine sahipseniz buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Kaynak: http://shiftdelete.net/facebook-home-turkiyeye-geldi-44178.html
Yazar
«
»
1 Yorum
  1. deneme yazısı yazıyorum

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...