Menü

Huawei Türkiye İş Ortakları Zirvesi İstanbul'da gerçekleştirildi

Huawei Türkiye, 26 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilen 2023 İş Ortakları Zirvesi kapsamında, birlikte çalıştığı şirketler ve müşterileriyle bir araya geldi. Şirketin birçok farklı alanda faaliyet gösteren iş ortaklarının ve sektör profesyonellerinin katıldığı zirvede, Huawei’in son dönemdeki büyüme performansı ve bu yükseliş sürecine Huawei iş ortaklarının yaptığı katkı ele alındı.

Huawei, 26 Ekim’de Sheraton Grand İstanbul Ataşehir'de düzenlenen Huawei Türkiye İş Ortakları Zirvesi’nde, birçok alanda birlikte çalıştığı şirketlerin temsilcileriyle bir araya geldi. Huawei'in iş geliştirme stratejilerini ve yeni trendleri iş ortaklarıyla paylaşmak, şirketin marka itibarına katkıda bulunacak projelere birlikte imza atmak ve iş birliğine dayalı karşılıklı güveni daha da güçlendirmek, zirvenin temel hedefleri arasındaydı.  

 

Kaya Shi: Türkiye’ye duyduğumuz güvenle büyümeye devam ediyoruz

‘Fırsat, Ekosistem, Bütünlük, Dijitalleşme’ temasıyla hayata geçirilen zirvenin açılış konuşmasını Huawei Türkiye Genel Müdür Kaya Shi gerçekleştirdi. Shi, 2022 yılının Huawei için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgularken, yıllık bazda 92,4 milyar dolar gelirle, istikrarlı bir finansal performans sergilediklerinin altını çizdi.

Kaya Shi sözlerinin devamında, “Dijital güç ve bulut gibi yeni servislerimiz büyümeye devam ediyor. Ar-Ge'ye de önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl, yıllık gelirimizin %25'inden fazlasına tekabül eden 2,3 milyar doların üzerinde bir bütçeyi Ar-Ge'ye ayırdık. Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz başarılı projeler, şu ana kadar 30'dan fazla ülkede uygulandı. Türkiye'de 21 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Bugün, %95'i yerel çalışanlarımız olmak üzere toplam 1.700 çalışanımız bulunuyor. Yerel üretim tesisimizde bugüne dek 150.000'den fazla yerelleştirilmiş ürünün sevkiyatını gerçekleştirdik. Türkiye'deki yabancı sermayeli kuruluşlar arasında yerel olarak bulut altyapısı kuran ilk ve tek şirket olarak, yerel bulut hizmetini resmi olarak başlattık. Tüm bunlar Huawei'in Türkiye pazarına duyduğu güveni ve dikkatli yönetim konusundaki kararlılığını gösteriyor” dedi.

Tüm bu başarımların sadece Huawei'in özverili çalışmalarından değil, aynı zamanda Huawei müşterilerinin ve ortaklarının desteğinden kaynaklandığının da altını çizen Kaya Shi, “Şirketimize duyduğu güvenle bizlere yeni fırsatlar sunan, açık ve kapsayıcı bir ülke olan Türkiye'ye özellikle teşekkür etmek istiyorum. ‘Türkiye'de, Türkiye için’ yaklaşımıyla işbirliklerimizi sürdürerek, daha yeşil ve akıllı bir ekosistem için çalışmaya devam edeceğiz. Huawei, iş ortaklarının proje yönetimi yeteneklerini ve operasyonel verimliliklerini geliştirmelerine destek olmayı sürdürecektir” dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti̇ Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ekonomi̇ ve Ticaret Bakanlığı Müşaviri Dr. Liu Yuhua ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Huawei Türkiye, Türkiye'deki Çinli şirketler için yalnızca bir örnek değil, aynı zamanda Çin-Türkiye dostluk ilişkisinin elçisidir. 21 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren Huawei, yerel iş ortaklarıyla birlikte bilişim ekosistemini geliştirmeye ve endüstri zincirini genişletmeye gayret gösteriyor. Şirket, hızlı gelişimini sürdürürken, Türk toplumu için de önemli çalışmalarda bulunuyor. Huawei Türkiye, Kuşak ve Yol İnisiyatifi rehberliğinde pazarın durumunu ve gidişatını yakından takip ederek, yerel tedarikçilerle işbirliğini güçlendirmekte, endüstri zincirinin sağlıklı gelişimini desteklemek, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için, yerel iş ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır. Çin-Türkiye işbirliğinin derinleştirerek, ‘Kuşak ve Yol İnisiyatifi işbirliğiyle kazan-kazan ilkesini benimsemektedir.”

Huawei Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı ve Teslimat, Servis Birimi Bölge Başkanı John Peng ise konuşmasına, “Huawei'ye sağladığınız destek ve olağanüstü katkılarınız için teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Jun şunları kaydetti; “Son birkaç yıl oldukça zor geçti. Salgın ve deprem felaketi ile birçok açıdan zor günler geçirdik. Özellikle deprem sürecinde gösterdiğiniz çabalarla birçok faydalı operasyonu birlikte gerçekleştirdik. Bugün, tüm iş ortaklarımızın Huawei'in iş geliştirme eğilimini, özellikle de gelişmiş ve yenilikçi teknolojilere yönelik yatırımlarını açıkça anlamalarını sağlamak için ‘Fırsat, Ekosistem, Bütünlük ve Dijitalleşme’ kavramlarına odaklandık. Huawei'in ürünleri, çözümleri ve teslimat modelleri gibi farklı perspektiflerden şirketimizin iş geliştirme trendlerini paylaştık. Bilişim alanında yüksek kaliteli, verimli ve güvenilir projeleri birlikte geliştirmeye devam edeceğiz.”  

Huawei Türkiye İş Ortakları Zirvesi’ne 80’in üzerinde şirketten yaklaşık 200 sektör profesyoneli katıldı. Etkinliğin sonunda, başarılı iş ortaklarına ödülleri, Huawei yöneticileri tarafından takdim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yazar
«
»
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.