Menü

Siber tehditlere karşı Zyxel'in güvenli bulut çözümleri

Zyxel Networks, kurumların ve ev kullanıcılarının önündeki siber tehditleri ortadan kaldırarak potansiyellerinin açığa çıkmasına imkân tanıyor. 

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte siber saldırılar, işletmeler için her zamankinden daha büyük bir tehdit haline geldi. Hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren bu saldırılar, işletmelerin müşteri bilgilerini çalmak, finansal kaynaklarını ele geçirmek veya hizmetlerini durdurmak gibi zararlı amaçlarla gerçekleştiriliyor. İşletmelerin faaliyetlerini olumsuz yönde etkileyebilen siber saldırılar, veri kayıplarına neden olurken aynı zamanda şirketlerin itibarını da zedeleyebiliyor. Siber saldırıların hızla evrimleşen doğası nedeniyle, işletmelerin siber güvenlik stratejilerini güncelleyerek bu değişime ayak uydurmaları hayati öneme sahip. İşletmelerin yalnızca önleyici tedbirler almaktan ziyade, saldırılar gerçekleştiğinde nasıl tepki verecekleri konusunda da hazırlıklı olmaları gerekiyor.

Gelişen teknolojiler ve 5G gibi iletişimsel yenilikler riskleri çeşitlendiriyor

Teknolojinin ilerlemesi, iş süreçlerinin dijitalleşmesi ve veri miktarının artması, kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık, siber taciz, şantaj, sosyal mühendislik, siber saldırılar, veri sızıntıları, fidye yazılımları, şirket içi casusluk ve ağ güvenliği zafiyetleri bireysel ve kurumsal güvenlik risklerinde önemli değişiklikler meydana getiriyor. Gelişen teknolojiler ve 5G gibi iletişimsel yenilikler birçok fayda sağlarken beraberinde bir takım riskleri de getiriyor. Daha hızlı ve güvenli bir internet bağlantısı sağlayan 5G teknolojisi, daha büyük veri miktarlarının taşınması için kullanılacağından, veri güvenliği risklerinin artmasına neden olabiliyor.

5G teknolojisinin yanında, gelişen IoT cihazları için yeterli güvenlik standartları olmaması, ağ güvenlik ihlallerine neden olabilirken bilgisayar korsanlığını kontrol edilemez hale getirebiliyor. IoT cihazlarıyla birlikte daha fazla cihazın ağa bağlanması, güvenlik açıklarını artırdığından ağın güvenliğini tehlikeye atabiliyor.

Zyxel, işletmeniz için en iyi siber güvenlik çözümlerini sunuyor

Güvenli ve bulut destekli ağ çözümleri lideri Zyxel Networks, gün geçtikçe gelişen siber tehditlere karşı bireylerin ve kurumların güvenliklerini sağlamak için birçok ürün ve çözüm geliştiriyor. En güvenilir ağ çözümlerini sunmak için bulut teknolojisini kullanan Zyxel Networks, küçük ve orta ölçekli şirketlerin büyüklüğüne uygun esnek çözümleriyle kurumların ve bireylerin önündeki tehditleri kaldırarak tam potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı oluyor. 

30 yılı aşkın süredir işyeri ve ev kullanıcılarını internete bağlayan Zyxel Networks, güvenli ve bulut destekli ağ çözümleriyle, kolaylaştırılmış ve tümleşik ağ deneyimi sunarak kurumların ve ev kullanıcılarının bağlantılarını güvenli bir şekilde sağlamayı amaçlıyor. Bulut tabanlı ağ yönetimi çözümü Nebula ile küçük ve orta ölçekli işletmelerinin güvenlik konusundaki tüm ihtiyaçlarına cevap veren Zyxel Networks, tek noktadan ağlara iki faktörlü doğrulama, iş birliğine dayalı ağ savunması, işletmelere zero trust ağ güvenliği yaklaşımı sunuyor.

Ağ güvenliği bir kumar olmamalı

'Ağ güvenliği bir kumar olmamalı' diyen Zyxel, sürekli gelişen  bulut veri tabanıyla birlikte kullanıcılarına IP kontrolünü kapsayan DNS İçerik Filtresi özelliklerini ve Reputation filtreleme imkanı sunuyor. Zyxel'in işletmeler için tasarladığı ATP Firewall serisi, kendi şubeleri arasında güvenli bir şekilde erişim ve veri aktarımını mümkün kılarken, siber ataklara karşı da ekstra koruma sağlıyor. ZyWall ürün serisi ile entegre çalışan bulut tabanlı akıllı analiz ve rapor servisi SecureReporter ise bilgi teknolojileri yöneticilerinin merkezi yapıda kolay bir şekilde bilgisayar ağlarını yönetmelerine olanak tanıyor. Hızlı, güvenilir ve sağlam ağ çözümleri sunmak için yapay zekâ ve buluttan faydalanan Zyxel, yenilikçi ağ güvenliği çözümleri ile kötü amaçlı yazılımlardaki en son tehditlere karşı hızlı ve duyarlı koruma sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yazar
«
»
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.