Menü

Çankaya'nın Engel Tanımayan Gençleri

Çankaya Belediyesi Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören bireyler, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında farkındalık sağlamak amacıyla düzenlenen Dünya Engelliler Haftası kapsamındaki renkli etkinliklere imza attı. 

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde gerçekleşen etkinlikte gençler sergiden tiyatroya dans gösterisinden konsere kadar hünerlerini sergilerken salonu dolduran engelli yakınları da alkışları ile onlara eşlik etti. 

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek için çeşitli etkinliklerle kutlanan Engelliler Haftasında Canberk Demirel’in mandala, ahşap, çivi ve ebrudan oluşan karma sergisi büyük ilgi gördü. 

Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören bireylerin tiyatro, dans ve müzik performansları ile 90’lar müzik korosunun şarkılarına salondakiler büyük coşkuyla eşlik etti.  

FARKLI RENKLER FARKLI SESLER  

Özel gereksinimli bireylerden oluşan Farklı Renkler Farklı Sesler Korosu da önceki gün verdiği konserle dinleyenlere keyifli bir gece yaşattı. 2019 yılında Çankaya Belediyesi bünyesinde kurulan Farklı Renkler Farklı Sesler Korosu, karma yaş gruplarından özel gereksinimli bireyleri bir araya getirdi. Koro Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında verdiği dördüncü konseriyle dinleyicilere müzik ziyafeti sundu.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yazar
«
»
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.