Menü

Cinemagram'ın Android Sürümü Çıktı

cinemagram1iOS'un eğlenceli uygulamalarından Cinemagram'ın Android sürümü yayınlandı. Uygulama, videolardan kısa GIF animasyonlar oluşturarak kolayca paylaşılmasını sağlıyor.
iPhone sahiplerinin beğenerek kullandıkları Cinemagram uygulaması Android marketteki yerini aldı. Uygulama, akıllı telefonunuz ile kaydettiğiniz videolardan GIF animasyon oluşturmanıza ve bunları kolayca paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Instagram benzeri arayüzüne sahip programa Twitter ya da Facebook hesaplarınız aracılığı ile giriş yapabiliyorsunuz. Facebook arkadaş listenizde yer alan Cinemagram kullanıcıları, otomatik olarak sizin Cinemagram arkadaşlarınızın arasına da ekleniyor.

cinemagram3

Cinemagram uygulamasını kullanarak, akıllı telefonunuz ile daha önceden kaydettiğiniz videolardan GIF animasyon oluşturabildiğiniz gibi, program arayüzüde yer alan "Capture" bölümünden yeni kayıt da yapabilirsiniz. Animasyon süresi 4 saniye olduğu için daha uzun videolar arasından istenilen kısmı seçmeniz mümkün. Uyguma ile fotoğraflardan GIF animasyon yapmanın mümkün olmadığını da ekleyelim.

Programın "capture" özelliği ile yapılan kayıtlarda kayıt durdurma özelliği daha yaratıcı animasyonlar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Örneğin, ilk karede bir konuyu çekip, kaydı durdurup, hemen ardından bir başka konuyu çekebilirsiniz. Böylece istenilen kareler animasyonda art arda gelecektir.

Hazırladığınız animasyona Instagram benzeri renk filteleri ekleyebildiğiniz gibi, akış hızına da müdale edebiliyorsunuz. Hazırladığınız GIF'leri Facebook ya da Twitter'dan paylaşmak ya da e-posta göndermek mümkün.

iPhone kullanıcılarının severek kullandığı bu uygulama Android kullanıcılarını da memnun edecektir. Cinemagram Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilir.

Kaynak: http://shiftdelete.net/cinemagramin-android-surumu-cikti-44125.html
Etiketler
Yazar
«
»
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.